ОДРЖАНО ПРВО „ОТВОРЕНО ПРВЕНСТВО СОМБОРА“ У НОРДИЈСКОМ ХОДАЊУ

У организацији АРСУ „Следи ме“ Сомбор, данас је на шеталишту поред Великог бачког канала у Сомбору, одржана прва самостална трка у нордијском ходању у Србији. Више од 90 такмичара из Србије и Хрватске такмичило се на стази дужине 10 километара.

Такмичари који су учествовали у трци, ходали су од Градског купалишта „Штранд“ до „Тромеђе“ и назад, у два круга, а задатих 10 километара у мушкој категорији, први је прешао Мирко Ердељи. Друго место освојио је Жељко Левнајић, док је трећепласирани био Зоран Илић. У женској категорији, најбржа је била Наташа Кољеншић, друго место заузела је Светлана Главашевић, док је треће место освојила Милица Лугумерски. За све оне који нису били у могућности да завршве целу трку, а прешли су барем 5 километара, обезбеђене су медаље за учешће.

Испред Града Сомбора, спортском догађају присуствовао је члан Градског већа за област спорта, деце и омладине, Огњен Андринчин.